کد خبر : 617
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آبان 1402 - 0:06

یاسین احمدی؛

معیار تشخیص کاندیدای انقلابی لیست و جریان نیست

معیار تشخیص کاندیدای انقلابی لیست و جریان نیست
معیار تشخیص کاندیدای انقلابی لیست و جریان نیست / کاندیدای انقلابی یعنی نماینده مستاجران و کارگران و خانواده‌های تحت فشار نه ملّاکان، وارداتچی‌های اتاق بازرگانی و مرفهین بی‌درد؛

به گزارش چراغ نیوز، میر نیما حسینی، مسئول بسیج دانشگاه سراسری ارومیه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ارومیه، گفت:

گرامی می‌داریم یاد شهداء والا مقام دانش‌آموز را که در ۱۳ آبان ماه سال ۵۷ به مناسبت چهاردهمین سالگرد تبعید حضرت امام خمینی (ره) از ایران، به خیابان‌ها آمده و با شلیک مستقیم ارتش رژیم طاغوت، به خاک و خون کشیده شدند.

همچنین گرامی می‌داریم سالروز حماسه‌ی تسخیر لانه‌ی جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان سال ۵۸ را که حضرت امام (ره) آن را انقلاب دوم ملت بزرگ ایران اسلامی نام نهادند.

اتفاقی که اگر رخ نمی‌داد چه بسا شاهد کودتای آمریکایی دیگر، مشابه ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و بازگرداندن خاندان دزد و فاسد پهلوی به قدرت بودیم.

ما دانشجویان بسیجی به عنوان موذن جامعه، وظیفه‌ی خود می‌دانیم تا در راستای جهاد تبیین، به همگان به‌ویژه جوانان و نوجوانان یادآور شویم که روزی در این کشور، تصمیمات مهم در سفارت آمریکا اتخاذ می‌شد و ارتباط با آن افتخار نیروهای سیاسی قدرت‌طلب بود،

روزی در این کشور، با دستگاه‌های پیشرفته، به سادگی حتی تلفن خصوصی شاه و نخست‌وزیر و پس از انقلاب تلفن بنی‌صدر شنود می‌شد.

اما امروز آمریکایی‌ها را نه تنها از کشور بلکه از منطقه بیرون کرده‌ایم. ما افتخار می‌کنیم که سفارت آمریکا به عنوان نماد تحقیر و وابستگی، به دست دانشجویان خط امام تسخیر گردید و امروز به محل استقرار سازمان بسیج دانشجویی به عنوان یکی از پیشران‌های مهم تمدّن‌سازی تبدیل شده است.

امروز نه فقط ما، بلکه بسیاری از ملت‌های جهان دریافته‌اند که استقرار سفارت آمریکا در یک کشور یعنی وجود احتمال کودتا.

امروز حتی متحدان آمریکا به این که سفارت این کشور به محل شنود و جاسوسی علیه آنان تبدیل شده اعتراف می‌کنند اما افسوس که برخی افراد و جریانات در کشور ما هنوز بیدار نشده‌اند و خواب سازش با آمریکا را می‌بینند. غافل از این که مقاومت تنها راه پیروزی و سعادت ملت‌هاست.

امروز می‌بینیم که ملت مقاوم فلسطین، حماسه‌ای شبیه افسانه‌ها رقم زده و دارد زمینه‌ساز گشایش درهای فرج به روی امت اسلامی می‌شود.

عملیات تاریخی طوفان الاقصی، چنان ضربه‌ی جبران‌ناپذیری به پیکر منحوس رژیم صهیونیستی وارد کرده که استکبار جهانی و در راس آن آمریکا اینگونه به هراس و سراسیمگی افتاده‌اند و زنان و کودکان غزه را به خاک و خون می‌کشند تا به خیال خام خود مقاومت این مردم مظلوم را متوقف کنند اما به حول و قوه‌ی الهی موفق نخواهند شد.

امروز که نه فقط امت اسلامی بلکه تمامی انسان‌های آزاده‌ی عالم، در حمایت از فلسطین و نفرت از صهیونیسم متحد شده‌اند؛ عده‌ای جاهل یا خائن، هرچند بسیار کم تعداد به دنبال اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی هستند. در این بزنگاه‌هاست که پیوند بین تحجر و غرب‌‌زدگان بی‌دین عیان می‌شود.

 

حسینی در ادامه در خصوص انتخابات پیش روی مجلس اضافه کرد: می‌خواهم فرصت را مغتنم شمرده و با توجه به رسالت بسیج دانشجویی و اهمیت مطالبه‌گری، به برخی مسائل اساسی استان و کشور هم اشاره‌ای داشته باشم.

 

امسال، سال انتخابات مهم مجلس است. ما در این انتخابات باید به تعریف دقیق‌تری از کاندیدای اصلح و انقلابی برسیم. معیار ما برای تشخیص کاندیدای انقلابی، انتساب به این لیست و آن جریان سیاسی نیست.

 

کاندیدای انقلابی یعنی آن فرد وفادار به نظام که آرمان‌های ما را به طرح و برنامه‌ی مشخص تبدیل کرده باشد. یعنی کسی که هم‌نوا با ما بگوید، “بانک‌ها غلط می‌کنند با پول مردم بنگاه‌داری می‌کنند.” نه این که با ادعای انقلابی‌گری در کنار بانک‌هایی بایستد که تسهیلات را به جای مردم به سرمایه‌داران و انبوه‌سازان می‌دهند و با چاپ پول، تورم ایجاد می‌کنند.

 

یعنی کسی که مقابل پولی شدن بیشتر بهداشت و درمان و گران شدن بی‌ضابطه‌ی خدمات درمانی بایستد نه این که با ظاهری انقلابی به انحصار پزشکان متخصص دامن بزند. یعنی کسی که برای بازگرداندن کیفیت به مدارس دولتی و ارتقاء شان معلم بکوشد نه این که منافع صاحبان مدارس خاص را دنبال کرده و به دنبال گسترش مدارس غیرانتفاعی باشد.

 

 

و در یک کلام، نماینده مستاجران، کارگران، خانواده‌های تحت فشار باشد نه نماینده‌ی ملّاکان، وارداتچی‌های اتاق بازرگانی و مرفهین بی‌درد. نماینده‌ی تولید و اقتصاد مقاومتی و جبران عقب‌ماندگی در عدالت باشد نه نماینده‌ی مناطق آزاد، اقتصاد سرمایه‌داری و اقتصاد ریاضتی.

 

آذربایجان‌غربی بیش از برخی استان‌های دیگر با قبیله‌گرایی سیاسی مواجه است و این موجب شده روند پیشرفت استان با مشکل مواجه شود.

 

در استان نخبه‌خیز اما نخبه‌کش آذربایجان‌غربی اصلا و ابدا قحط الرجال نیست؛ بلکه تنگ‌‌نظری‌ها و کج‌سلیقگی‌ها اجازه نمی‌دهند برخی نخبگان قد علم کنند.

 

مبنای انتصابات باید تخصص و تعهد باشد نه سفارش و باندبازی، از یک انتصاب در منطقه آزاد ماکو گرفته تا برخی انتصابات در سطح استان

 

تقریبا دو سال تا پایان دولت اول آیت… رئیسی زمان باقی مانده. دولت کارهای بزرگی انجام داده اما در سطح استان، عل‌رغم تمام زحمات و نکات قابل تقدیر مانند پروژه‌ی آب‌رسانی به دریاچه‌ی ارومیه، شاهد اجرای کارویژه‌ای مشخص و به‌ یادماندنی نیستیم.

 

آقای استاندار، اجرای نهضت ملی مسکن یا کاهش خام‌فروشی می‌تواند کارویژه‌ی باشد که این استان را متحول نماید.

 

ما به نمایندگی از جریان دانشجویی و جریان جامعه نخبگانی استان امادگی خود را برای حل نظام مسائل استان اعلام می‌داریم و معتقد بر این هستیم تا زمانی که حلقه‌های میانی نتوانند در ساختار تصمیم گیری و تصمیم سازی این استان حضور داشته باشند آذربایجان غربی همچنان به نقطه‌ی مطلوب نزدیک هم نخواهد شد.

 

گلایه‌ای هم داریم؛ با وجود تاکید صریح حضرت آقا، برخی مسئولین از جمله استاندار محترم، تاکنون حتی یک بار هم در جمع دانشجویان جهت پرسش و پاسخ حضور پیدا نکرده‌اند.

 

از همین تریبون جناب استاندار را برای حضور در جمع دانشجویان دانشگاه‌های استان به میزبانی دانشگاه ارومیه دعوت می‌کنیم.

 

و گلایه‌ی دیگر این که جوانان و دانشجویان دغدغه‌مند این استان به دلیل وجود برخی نگاه‌ها، نقش خاصی در حکمرانی مردمی ندارند.

 

علی رغم تاکید آیت الله رئیسی به استاندار در خصوص ایجاد سازوکار مناسب در راستای استفاده از ظرفیت جوانان دغدغه‌مند برای تصمیم‌سازی و همچنین تماس نزدیک‌تر با مسائل استانی، متاسفانه اقدامی صورت نگرفته است.

 

و در پایان تقدیر و تشکر به عمل می‌آوریم از نماینده‌ی محترم ولی فقیه در استان که این فرصت را در اختیار ما قرار دادند، ان‌شاالله که نماز جمعه‌ی استان، به مراتب بیشتر از این به محلی برای طرح صریح و شفاف مسائل اساسی استان و صدای این مردم مومن و متدین تبدیل شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =