کد خبر : 434
تاریخ انتشار : شنبه 31 تیر 1402 - 16:49

قسمت سوم؛

مهدی جوان - کارشناس ارشد و تحلیلگر مسائل سیاسی؛

🔸ویلاهای سیاسی در ارومیه !

🔸ویلاهای سیاسی در ارومیه !

” جریان براندازی که از نردبان انقلابی های!! ارومیه به قدرت میرسند”

برای درک بهتر مطلب قسمت های قبلی را نیز مطالعه بفرمایید.

در قسمت قبلی اشاره شد که نظام برای کنترل ساختار قانونگذاری خود فیلترهایی همانند تمام کشورها و نظام های موجود در دنیا برای ورودی – تعیین صلاحیت-
و نهایی شدن قانون مصوب پیش بینی نموده که هر دو در حیطه اختیارات شورای نگهبان – قانون اساسی – قرار دارد.

طبعا جریان ضد نظام جمهوری اسلامی – هر قدرت و یا تفکر احتمالی- برای ضربه زدن از طریق مجلس شورای اسلامی یا باید
۱- تربیت شدگان خود – غرب زدگان و جاسوس ها – را در کسوت نمایندگی وارد مجلس نماید.
۲- با ممانعت از حضور نمایندگان اصلح !! در مجلس ، مانع ساختار سازی های حیاتی برای پیش برد اهداف نظام اسلامی گردد.

از این دو راهبرد شاید مورد اول با توجه به نفوذ عوامل و جواسیس دشمن خطرناک تر به نظر برسد لیکن تجربه مجلس ششم که اوج تسخیر مجلس بدست غربگرایان و لیبرال ها و جاسوسان انگلیس و آمریکا بود نشان داد که ساختارهای نظام مخصوصا ولایت فقیه توان خنثی سازی چنین تهاجماتی را داشته و میتواند براحتی آن را مدیریت کند .
چنانچه بخواهیم از رگ و ریشه این جریان غرب گرا و لیبرال مآب در ارومیه سخن بگوییم باید به سالهای آغازین انقلاب و علی الخصوص تشکیل سپاه پاسداران رجوع کنیم .
جریانی بنام ” اعضای سپاه سابق ” که هویت خود را با موضع گیری دشمنانه در برابر شهید آیت الله دکتر بهشتی نشان داد و بدستور امام!! و بواسطه شهید آیت الله محلاتی – نماینده وقت امام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی – از سپاه اخراج شدند .
این افراد محوریت جریانات بعدی اصلاح طلبی در ارومیه را تشکیل داده و با حضور گسترده در ساختار وزارت کشوری – استانداری آذربایجان غربی و ارومیه- و اکثرا به عنوان مریدان مرحوم هاشمی رفسنجانی ادامه حیات داده اند .
مرکزیت مذهبی جریان مزبور در مسجد الرسول ارومیه که هدیه ی !! بستگان آقای عبدالعلی زاده -از اصلاح طلبان بنام ارومیه – میباشد واقع شده و جلسات سیاسی نیز اکثرا در منزل سران این جریان در اطراف همین مسجد تشکیل می شود .
تا گذشته ای نچندان دور جریان اصلاحات حتی به هنگام حضور در قدرت نیز تصمیمات خود را در محافل دوستانه خانگی و یا در بنیاد باران با این افراد به شور میگذاشت .
بیشترین رانت خواری ها و برخورداری های اقتصادی اشخاص از بیت المال در ارومیه در دوران این افراد رقم خورده و حتی در یک ماجرای گمرکی در دوران استانداری مرحوم عطایی ، یکی از دوستان اصولگرای امروزی ! با کلت کمری یکی از نیروهای سپاه را با تیر هدف قرار میدهد که بعدا با رضایت !! فرد تیر خورده ماجرا فیصله پیدا می کند .
البته قابل ذکر است که در آن مقطع اصلاح طلبی و اصولگرایی به شکل امروزه روشن و واضح نبود لیکن روح این دو جریان برای اهل فن کاملا ملموس بود.

در هر صورت و بطور بسیار مختصر میتوان اینگونه گفت که به لحاظ شرایط خاص و سنتی جامعه ارومیه و شاید هم مقداری به جهت وجود حجه الاسلام حسنی نماینده ولی فقیه در ارومیه ، جریان غربگرا هرگز نتوانست چراغ روشن وارد صحنه سیاسی ارومیه بشود ، اما ، قسمتی از جریان به ظاهر انقلابی و اصولگرایی دنیا زده ، بستر بسیار مناسبی برای زندگی و رشد انگلی آنان در بدنه نیروهای انقلابی را فراهم نمود ، بگونه ای که در نتیجه این سیاست امروزه به جرات میتوان گفت که جریان اصلاح طلبان غرب گرا تقریبا تمام پیکر جامعه ی – مثلا – انقلابی ارومیه را استحاله و فقط نامی فریبنده از آن بجای مانده است .
رفتارهای سیاسی ۲۰ ساله ی اخیر مسئولین و سران کانون های جریان سازی انقلابی در ارومیه بخوبی نشان میدهد که عناوین دین و قران و هیئت و رزمندگان!! و … از بدنه مومن و انقلابی مردم ارومیه به عاریت گرفته شده و تحت لوای آن و در بی خبری و سادگی و بی خیالی !! همین مردم و خواص بی حال ، آب در آسیاب اصلاح طلبان ریخته میشود .
بالارفتن روح الله حضرت پور ، بهادری ، پزشکیان از نردبان اصولگرایان و پیوستن به جبهه غرب گرا در پشت بام سیاست ورزی و همچنین پاسخ گو نبودن نادر قاضی پور و جواد جهانگیر زاده به عنوان – مثلا- شاخص ترین کاندیداهای جریان انقلاب به مواضع برجامی خود – هنگامیکه نمایندگان انقلابی بدلیل عمق فاجعه برجام سکته می کردند – خود شاهد این مدعاست …

ادامه دارد….

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سیزده + 18 =