کد خبر : 384
تاریخ انتشار : شنبه 24 تیر 1402 - 11:31

استاندار آذربایجان غربی: ؛

اجرای پروژه‌های ملی از اولویت‌های اصلی استان

اجرای پروژه‌های ملی از اولویت‌های اصلی استان

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اهمیت جذب اعتبارات ملی توسط دستگاه‌های اجرایی استان، گفت: شروع و اجرای پروژه‌های ملی از اولویت‌های اصلی برای توسعه آذربایجان غربی است.

به گزارش چراغ نیوز: محمدصادق معتمدیان  در جلسه شورای برنامه ریزی استان، یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم را اتمام پروژه‌های نیمه تمام معرفی کرده و افزود: آغاز پروژه‌های ملی، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و محرومیت زدایی را با جدیت در آذربایجان غربی دنبال می‌کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه اولویت دستگاه‌های اجرایی استان جذب اعتبارات ملی از وزارتخانه‌ها باشد، خاطرنشان کرد: تعامل و همکاری خوبی با دستگاه‌های نظارتی در راستای جذب اعتبارات ملی صورت گرفته و مدیران اجرایی نیز از ظرفیت‌های قانونی خود برای جذب اعتبارات ملی از وزراتخانه مربوطه استفاده کنند.

استاندار آذربایجان غربی تسریع روند اجرای پروژه‌های مختلف در سطح استان را نیز ضروری دانسته و افزود: کاهش مدت زمان اجرای پروژه ها، منجر به کاهش هزینه‌ها خواهد شد و از این رو جلوی طولانی شدن فرایند‌های اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی گرفته شود.

معتمدیان همچنین با تاکید بر ایجاد تحول در ساختار اجرایی استان جهت تسریع روند اجرای پروژه‌ها و جذب اعتبارات ملی، تصریح کرد: موانع اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی شناسایی شده و راهکار‌های لازم برای رفع این مسائل و محدویدت‌ها تدوین شود.

وی در ادامه، فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان را به جدیت در اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری و سفر‌های شهرستانی توصیه کرده و افزود: مدیران استانی از ظرفیت‌های ملی و اعتبارات در اختیار وزارتخانه‌ها برای بهبود شاخص‌ها و توسعه متوازن آذربایجان غربی استفاده کنند.

استاندار آذربایجان غربی به مطالبات بحق مردم استان نیز اشاره کرده و یادآور شد: جامعه منتظر خروجی تصمیمات است و هرگونه کوتاهی و ناتوانی دستگاه‌ها در جذب اعتبارات مصوب، ظلم در حق مردم آذربایجان غربی خواهد بود.

معتمدیان همچنین با اشاره به شناسایی فرصت‌های اقتصادی برای سرمایه گذاری در روستاها، افزود: از ظرفیت نهاد‌های حاکمیتی برای توسعه روستا‌ها براساس مزیت‌های موجود در آن روستا استفاده شود تا در کنار تامین اشتغال و مسکن در روستاها، شاهد کاهش مهاجرت و حاشیه نشینی در شهر‌ها باشیم.

وی در ادامه با تاکید بر استفاده از ظرفیت گمرکات برای توسعه و تامین منابع پایدار برای آذربایجان غربی، اضافه کرد: ظرفیت‌ها و مزیت‌های استان، چون پایانه‌ها و گمرکات را باید به ابزاری برای جذب اعتبارات ملی و خلق منابع جدید تبدیل کرد.

استاندار آذربایجان غربی در پایان، با اشاره به ضرورت بازنگری در طرح جامع حمل و نقل شهر ارومیه، گفت: برای توسعه سیستم حمل و نقل عمومی ارومیه و کاهش ترافیک در این شهر، مطالعه و برنامه ریزی ویژه شود.

وحید جلال زاده نماینده ارومیه و رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با قدردانی از اهتمام استاندار آذربایجان‌غربی در جذب اعتبارات ملی، گفت: آذربایجان‌غربی سال گذشته در جمع استان‌های نخست کشور در جذب اعتبارات ملی بوده و امسال نیز بخش بزرگی از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی باید از وزارتخانه مربوطه پیگیری و جذب شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =